Beste medewerkers van het Haags Dierencentrum,
Zomaar een bericht over een kater die door jullie is opgevangen en vervolgens bij ons terecht is gekomen.
We hebben het dan over voorjaar 2020, Covid regeerde. In oktober 2019 was onze laatste poes-huisgenoot (CriCri) overleden. Na een pauze wilden we in het voorjaar van 2020 weer een opvolger of opvolgers.
Maar wat bleek. Het asiel was leeg. Veel mensen hadden vanwege Covid een huisgenoot opgehaald bij het asiel.
Toen bleek er een kater met wat mankementen te zijn binnengebracht. Jullie noemden hem Genji (naar een Japanse prins). En dachten toen aan die meneer die een beetje pech had gehad met de gezondheid van DjeDje en het gedrag van CriCri. Die regelmatig kwamen logeren en dan de boel op stelten wisten te zetten.
Laat ik toevallig net langs geweest te zijn en gevallen voor Genji. Ik moest wel even geduld hebben want hij moest een beetje opgelapt worden.
Toen de kater bij ons thuis was, waren we onder de indruk van zijn klimtechniek en rare sprongen. Meer een Epke dan een Japanse prins. Tenslotte had Epke Zonderland net goud op de Olympische spelen behaald. Hij ging dan ook verder door het leven als Epke.
Epke was zo druk dat we dachten dat ie nooit op schoot zou komen zitten. Hij had zijn staart en pootjes voor een deel kaalgelikt, miste een stukje oor en wat tanden (vanwege een scheve bijt door jullie verwijderd). Hij moest op hypo-allergeen dieet, was ongelooflijk druk en klom echt óveral op.
Met veel geduld en regelmaat is hij nu een kater die gezellig naast je op de bank komt liggen. Of die op schoot (mits er een dekentje) komt liggen slapen, en nadrukkelijk laat weten in te zijn voor een spelletje of andere activiteit. Maar ook gewoon tevreden is met een van de vele plekjes in huis.
We begrijpen elkaar behoorlijk goed, hij reageert op zijn nieuwe naam, en zijn vacht is nu zo dicht en de haren zo lang dat we bijna naar de kapper moeten met deze korthaar 😉
Om het te illusteren enkele foto’s.
Wij zijn blij met Epke!