Het is inmiddels negen dagen geleden dat Gijs (voorheen Mr. Smokey) en Ollie hun intrek namen bij ons, en wat zijn het toch twee schatjes. Hoewel de eerste 48 uur nog spannend waren met veel dicht tegen elkaar aan kruipen, voorzichtig rondkijken en grote, waakzame ogen, was het ijs na twee dagen volledig gebroken. Sindsdien zijn ze niet meer weg te slaan bij onze knuffels en genieten ze zichtbaar van alle aandacht.
Wie is de leider?
Het is fascinerend om hun karakters te leren kennen. In het asiel dachten we nog dat Gijs de leider was, maar inmiddels is duidelijk: Ollie heeft de touwtjes in handen! Vooral bij het eten is Ollie de snelle rakker die zijn eigen bakje (en soms dat van Gijs) in een mum van tijd leeg heeft. Wij houden een oogje in het zeil, zodat „rustige eter” Gijs ook niks tekortkomt.
Gijs blijkt echter de absolute sterspeler van het duo. Hij is een echte voetballer in de dop! Het is fantastisch om met hem door de woonkamer te spelen met een grote stuiterbal; ik mag zelfs met mijn voet de bal van hem afpakken en weer wegschieten – hij heeft echt een geweldige controle.
Ook het sociale aspect is prachtig om te zien. Ze stoeien en ravotten erop los, maar zijn tegelijkertijd ontzettend lief voor elkaar door elkaar uitgebreid te wassen. Als ze uitgeslapen zijn, zoeken ze gezellig de bank op om heerlijk uitgebreid geaaid te worden over hun hele lichaam. Ook tijdens het stoeien met onze handen zijn ze ontzettend voorzichtig: geen nageltjes, en mocht er al eens een tandje aan te pas komen, dan bijten ze absoluut niet door. Het is fijn om te merken dat ze zo goed hun grenzen aangeven; als zij klaar zijn met spelen, stoppen ze gewoon en blijven ze gezellig bij je liggen.
Inmiddels hebben ze bijna het hele huis ontdekt en zijn ze volledig op hun gemak. Op dit moment, terwijl ik deze mail schrijf, ligt Ollie heerlijk ontspannen onder mijn stoel tegen mijn hiel aan te slapen – een moment van puur geluk.
Lieve mensen van Het Haags Dierencentrum, ontzettend bedankt. Dit is echt een perfecte match en we zijn ontzettend blij met deze twee kanjers. Ze hebben zelfs de warme dagen heel goed doorstaan. We genieten elke dag van ze!
Ik hoop dat dit verhaal het gevoel van jullie nieuwe samenleven goed weergeeft! Veel plezier met Gijs en Ollie!









